SBC4-681-431 — INDUCTOR, 680UH, 10%, 0.43A, RADIAL
Illustrative purposes only
SBC4-681-431
INDUCTOR, 680UH, 10%, 0.43A, RADIAL
  • SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
  • Inductance: 680µH
  • Product Range: SBC Series
  • DC Resistance Max: 1.32ohm
  • RMS Current (Irms): 430mA
  • Inductance Tolerance: ± 10%
  • Inductor Construction: Unshielded
  • Saturation Current (Isat): 570mA