SBC4-2R7-662 — INDUCTANCE 2.7UH, 20%, 6,6A, RADIALE
Illustrative purposes only
SBC4-2R7-662
INDUCTANCE 2.7UH, 20%, 6,6A, RADIALE
  • SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
  • Inductance: 2.7µH
  • Product Range: SBC Series
  • DC Resistance Max: 0.02ohm
  • RMS Current (Irms): 6.6A
  • Inductance Tolerance: ± 20%
  • Inductor Construction: Unshielded
  • Saturation Current (Isat): 9.6A