SBC4-152-221 — INDUCTOR, 1500UH, 10%, 0.22A, RADIAL
Illustrative purposes only
SBC4-152-221
INDUCTOR, 1500UH, 10%, 0.22A, RADIAL
  • SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
  • Inductance: 1.5mH
  • Product Range: SBC Series
  • DC Resistance Max: 3.24ohm
  • RMS Current (Irms): 220mA
  • Inductance Tolerance: ± 10%
  • Inductor Construction: Unshielded
  • Saturation Current (Isat): 380mA