SBC4-150-232 — INDUCTOR, 15UH, 20%, 2.3A, RADIAL
Illustrative purposes only
SBC4-150-232
INDUCTOR, 15UH, 20%, 2.3A, RADIAL
  • SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
  • Inductance: 15µH
  • Product Range: SBC Series
  • DC Resistance Max: 0.06ohm
  • RMS Current (Irms): 2.3A
  • Inductance Tolerance: ± 20%
  • Inductor Construction: Unshielded
  • Saturation Current (Isat): 4A