SBC3-332-151 — INDUCTOR, 3300UH, 10%, 0.15A, RADIAL
Illustrative purposes only
SBC3-332-151
INDUCTOR, 3300UH, 10%, 0.15A, RADIAL
  • SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
  • Inductance: 3.3mH
  • Product Range: SBC Series
  • DC Resistance Max: 7.66ohm
  • RMS Current (Irms): 150mA
  • Inductance Tolerance: ± 10%
  • Inductor Construction: Unshielded
  • Saturation Current (Isat): 170mA