SBC3-151-791 — INDUCTOR, 150UH, 10%, 0.79A, RADIAL
Illustrative purposes only
SBC3-151-791
INDUCTOR, 150UH, 10%, 0.79A, RADIAL
  • SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
  • Inductance: 150µH
  • Product Range: SBC Series
  • DC Resistance Max: 0.36ohm
  • RMS Current (Irms): 790mA
  • Inductance Tolerance: ± 10%
  • Inductor Construction: Unshielded
  • Saturation Current (Isat): 810mA