SBC2-331-341 — INDUCTOR, 330UH, 10%, 0.34A, RADIAL
Illustrative purposes only
SBC2-331-341
INDUCTOR, 330UH, 10%, 0.34A, RADIAL
  • SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
  • Inductance: 330µH
  • Product Range: SBC Series
  • DC Resistance Max: 1.4ohm
  • RMS Current (Irms): 340mA
  • Inductance Tolerance: ± 10%
  • Inductor Construction: Unshielded
  • Saturation Current (Isat): 370mA