SBC2-222-121 — INDUCTOR, 2200UH, 10%, 0.12A, RADIAL
Illustrative purposes only
SBC2-222-121
INDUCTOR, 2200UH, 10%, 0.12A, RADIAL
  • SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
  • Inductance: 2.2mH
  • Product Range: SBC Series
  • DC Resistance Max: 8ohm
  • RMS Current (Irms): 120mA
  • Inductance Tolerance: ± 10%
  • Inductor Construction: Unshielded
  • Saturation Current (Isat): 140mA