SBC2-1R5-402 — INDUCTOR, 1.5UH, 20%, 4A, RADIAL
Illustrative purposes only
SBC2-1R5-402
INDUCTOR, 1.5UH, 20%, 4A, RADIAL
  • SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
  • Inductance: 1.5µH
  • Product Range: SBC Series
  • DC Resistance Max: 0.02ohm
  • RMS Current (Irms): 4A
  • Inductance Tolerance: ± 20%
  • Inductor Construction: Unshielded
  • Saturation Current (Isat): 4.9A