SBC1-681-251 — INDUCTOR, 680UH, 10%, 0.25A, RADIAL
Illustrative purposes only
SBC1-681-251
INDUCTOR, 680UH, 10%, 0.25A, RADIAL
  • SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
  • Inductance: 680µH
  • Product Range: SBC Series
  • DC Resistance Max: 3.4ohm
  • RMS Current (Irms): 250mA
  • Inductance Tolerance: ± 10%
  • Inductor Construction: Unshielded
  • Saturation Current (Isat): 180mA