RBR3LAM30BTR — Fast / Ultrafast Diode, 30 V, 3 A, Single, 530 mV, 45 A
Illustrative purposes only
RBR3LAM30BTR
Fast / Ultrafast Diode, 30 V, 3 A, Single, 530 mV, 45 A
  • Manufacturer: ROHM
  • Product type: Fast & Ultrafast Recovery Rectifier Diodes
  • No. of Pins: 2 Pin
  • Product Range: -
  • Qualification: -
  • Diode Case Style: SOD-128
  • Diode Configuration: Single
  • Forward Voltage Max: 530mV
  • Forward Surge Current: 45A
  • Reverse Recovery Time: -
  • Average Forward Current: 3A
  • Operating Temperature Max: 150°C
  • Repetitive Peak Reverse Voltage: 30V