RBR30NS30ATL — Fast / Ultrafast Diode, 30 V, 30 A, Dual Common Cathode, 550 mV, 100 A
Illustrative purposes only
RBR30NS30ATL
Fast / Ultrafast Diode, 30 V, 30 A, Dual Common Cathode, 550 mV, 100 A
  • Manufacturer: ROHM
  • Product type: Fast & Ultrafast Recovery Rectifier Diodes
  • No. of Pins: 3 Pin
  • Product Range: -
  • Qualification: -
  • Diode Case Style: TO-263S
  • Diode Configuration: Dual Common Cathode
  • Forward Voltage Max: 550mV
  • Forward Surge Current: 100A
  • Reverse Recovery Time: -
  • Average Forward Current: 30A
  • Operating Temperature Max: 150°C
  • Repetitive Peak Reverse Voltage: 30V