RBR2MM30BTR — Schottky Rectifier, 30 V, 2 A, Single, SOD-123FL, 2 Pins, 490 mV
Illustrative purposes only
RBR2MM30BTR
Schottky Rectifier, 30 V, 2 A, Single, SOD-123FL, 2 Pins, 490 mV
  • SVHC: Lead (23-Jan-2024)
  • No. of Pins: 2Pins
  • Product Range: -
  • Qualification: -
  • Diode Configuration: Single
  • Forward Voltage Max: 490mV
  • Forward Surge Current: 30A
  • Average Forward Current: 2A
  • Operating Temperature Max: 150°C
  • Repetitive Peak Reverse Voltage: 30V