RBR1L30ADDTE25 — Schottky Rectifier, 30 V, 1 A, Single, DO-214AC (SMA), 2 Pins, 480 mV
Illustrative purposes only
RBR1L30ADDTE25
Schottky Rectifier, 30 V, 1 A, Single, DO-214AC (SMA), 2 Pins, 480 mV
  • Manufacturer: ROHM
  • Product type: Schottky Rectifier Diodes
  • SVHC: Lead (23-Jan-2024)
  • No. of Pins: 2Pins
  • Product Range: -
  • Qualification: AEC-Q101
  • Diode Mounting: Surface Mount
  • Diode Case Style: DO-214AC (SMA)
  • Diode Configuration: Single
  • Forward Voltage Max: 480mV
  • Forward Surge Current: 30A
  • Average Forward Current: 1A
  • Operating Temperature Max: 150°C
  • Repetitive Peak Reverse Voltage: 30V