RBQ15BGE65ATL — Schottky Rectifier, 65 V, 15 A, Dual Common Cathode, TO-252 (DPAK), 3 Pins, 630 mV
Illustrative purposes only
RBQ15BGE65ATL
Schottky Rectifier, 65 V, 15 A, Dual Common Cathode, TO-252 (DPAK), 3 Pins, 630 mV
  • SVHC: Lead (23-Jan-2024)
  • No. of Pins: 3Pins
  • Product Range: -
  • Qualification: -
  • Forward Voltage Max: 630mV
  • Forward Surge Current: 100A
  • Average Forward Current: 15A
  • Operating Temperature Max: 150°C
  • Repetitive Peak Reverse Voltage: 65V