RB055L-60DDTE25 — Fast / Ultrafast Diode, 60 V, 3 A, Single, 680 mV, 70 A
Illustrative purposes only
RB055L-60DDTE25
Fast / Ultrafast Diode, 60 V, 3 A, Single, 680 mV, 70 A
  • Manufacturer: ROHM
  • Product type: Fast & Ultrafast Recovery Rectifier Diodes
  • Product Range: -
  • Operating Temperature Max: 150°C