Q2XRNLAF100-Q3. — PHOTOELECTRIC SENSOR, 100MM, 10-30VDC
Illustrative purposes only
Q2XRNLAF100-Q3.
PHOTOELECTRIC SENSOR, 100MM, 10-30VDC
  • Manufacturer: BANNER ENGINEERING
  • Product type:
  • Sensor Type:Photoelectric Sensor; Sensing Method:Background Suppression, Proximity; Output Type:Digital - NPN; Product Range:Q2X Series; Supply Voltage Min:10VDC 26AK8387
  • IP Rating: IP67
  • Output Type: Digital - NPN
  • Connection Method: 4 Pin M12 Pigtail Quick Disconnect Connector
  • Sensing Range Max: 100mm
  • Sensor Output Type: NPN
  • Supply Voltage Max: 30VDC
  • Supply Voltage Min: 10VDC
  • Sensing Distance Max: 100mm
  • Supply Voltage DC Max: 30V
  • Supply Voltage DC Min: 10V
  • Operating Temperature Max: 50°C
  • Operating Temperature Min: -25°C