Q2XRBAF150-Q5. — PHOTO SENSOR, 150MM, NPN/PNP, CABLE, M12
Illustrative purposes only
Q2XRBAF150-Q5.
PHOTO SENSOR, 150MM, NPN/PNP, CABLE, M12
  • Manufacturer: BANNER ENGINEERING
  • Product type:
  • Sensing Method:Background Suppression; Product Range:Q2X Series; Connection Method:M12 Connector; Supply Voltage Min:10V; Supply Voltage Max:30V; Sensing Rang 26AK8382
  • Product Range: Q2X Series
  • Sensing Method: Background Suppression
  • Connection Method: M12 Connector
  • Sensing Range Max: 150mm
  • Sensor Output Type: NPN / PNP
  • Supply Voltage Max: 30V
  • Supply Voltage Min: 10V
  • Sensing Distance Max: 150mm
  • Supply Voltage DC Max: 30V
  • Supply Voltage DC Min: 10V