PF-PVC150R10C1 — Fuse, Industrial / Power, POWrFuse PF-PVC150R Series, 10 A, 1.5 kV, 10.3mm x 85.5mm
Illustrative purposes only
PF-PVC150R10C1
Fuse, Industrial / Power, POWrFuse PF-PVC150R Series, 10 A, 1.5 kV, 10.3mm x 85.5mm
  • Manufacturer: BOURNS
  • Product type: Industrial & Electrical Power Fuses
  • SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
  • Fuse Current: 10A
  • Product Range: POWrFuse PF-PVC150R Series
  • Fuse Size Metric: 10.3mm x 85.5mm
  • Fuse Size Imperial: 0.41" x 3.37"
  • Voltage Rating VAC: -
  • Voltage Rating VDC: 1.5kV