PF-MB1-125 — Fuse, Industrial / Power, Bolt Mounting, PF-M Series, 125 A, 240 V, 150 V, 19.1mm x 56mm
Illustrative purposes only
PF-MB1-125
Fuse, Industrial / Power, Bolt Mounting, PF-M Series, 125 A, 240 V, 150 V, 19.1mm x 56mm
  • SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
  • Fuse Current: 125A
  • Product Range: PF-M Series
  • Fuse Size Metric: 19.1mm x 56mm
  • Fuse Size Imperial: 0.75" x 2.2"
  • Voltage Rating VAC: 240V
  • Voltage Rating VDC: 150V