PF-FB2-200 — Fuse, Industrial / Power, Bolt Mounting, PF-F Series, 200 A, 800 V, 800 V, 35.2mm x 117.6mm
Illustrative purposes only
PF-FB2-200
Fuse, Industrial / Power, Bolt Mounting, PF-F Series, 200 A, 800 V, 800 V, 35.2mm x 117.6mm
  • SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
  • Fuse Current: 200A
  • Product Range: PF-F Series
  • Fuse Size Metric: 35.2mm x 117.6mm
  • Fuse Size Imperial: 1.4" x 4.6"
  • Voltage Rating VAC: 800V
  • Voltage Rating VDC: 800V