PF-FB1-150 — Fuse, Industrial / Power, Bolt Mounting, PF-F Series, 150 A, 800 V, 800 V, 1.1" x 4.4"
Illustrative purposes only
PF-FB1-150
Fuse, Industrial / Power, Bolt Mounting, PF-F Series, 150 A, 800 V, 800 V, 1.1" x 4.4"
  • SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
  • Fuse Current: 150A
  • Product Range: PF-F Series
  • Fuse Size Imperial: 1.1" x 4.4"
  • Voltage Rating VAC: 800V
  • Voltage Rating VDC: 800V