PA4341.153ANLT — INDUCTOR, SHIELDED, AEC-Q200, 15UH, 3A
Illustrative purposes only
This product is RoHS compliant
PA4341.153ANLT
INDUCTOR, SHIELDED, AEC-Q200, 15UH, 3A
  • Manufacturer: PULSE ELECTRONICS
  • Product type: SMD Power Inductors
  • Inductance:15µH; RMS Current (Irms):3A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):4.5A; Product Range:PA4341.XXXANLT Series; Power Inductor Case:7
  • Inductance: 15µH
  • Product Range: PIMA
  • Product Width: 6.6mm
  • Product Height: 2.8mm
  • Product Length: 7.1mm
  • DC Resistance Max: 0.14ohm
  • RMS Current (Irms): 3A
  • Power Inductor Case: 7.1mm x 6.6mm x 2.8mm
  • Inductance Tolerance: ± 20%
  • Inductor Construction: Shielded
  • Inductor Case / Package: -
  • Saturation Current (Isat): 4.5A