PA4341.152ANLT — INDUCTOR, SHIELDED, AEC-Q200, 1.5UH, 10A
Illustrative purposes only
This product is RoHS compliant
PA4341.152ANLT
INDUCTOR, SHIELDED, AEC-Q200, 1.5UH, 10A
  • Manufacturer: PULSE ELECTRONICS
  • Product type: SMD Power Inductors
  • Inductance:1.5µH; RMS Current (Irms):10A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):14A; Product Range:PA4341.XXXANLT Series; Inductor Case / 61AC5921
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Inductance: 1.5µH
  • Product Range: PIMA
  • Product Width: 6.6mm
  • Product Height: 2.8mm
  • Product Length: 7.1mm
  • DC Resistance Max: 0.0121ohm
  • RMS Current (Irms): 10A
  • Power Inductor Case: 7.1mm x 6.6mm x 2.8mm
  • Inductance Tolerance: ± 20%
  • Inductor Construction: Shielded
  • Inductor Case / Package: -
  • Saturation Current (Isat): 14A