PA4340.681NLT — INDUCTOR, SHLD, AEC-Q200, 680NH, 8.5A
Illustrative purposes only
This product is RoHS compliant
PA4340.681NLT
INDUCTOR, SHLD, AEC-Q200, 680NH, 8.5A
  • Manufacturer: PULSE ELECTRONICS
  • Product type: SMD Power Inductors
  • Inductance: 680nH
  • Product Range: PA4340.XXXNLT Series
  • Product Width: 5.4mm
  • Product Height: 3mm
  • Product Length: 6mm
  • DC Resistance Max: 0.012ohm
  • RMS Current (Irms): 8.5A
  • Power Inductor Case: 6mm x 5.4mm x 3mm
  • Inductance Tolerance: ± 20%
  • Inductor Construction: Shielded
  • Saturation Current (Isat): 14A