PA4340.331NLT — INDUCTOR, SHIELDED, AEC-Q200, 330NH, 14A
Illustrative purposes only
This product is RoHS compliant
PA4340.331NLT
INDUCTOR, SHIELDED, AEC-Q200, 330NH, 14A
  • Manufacturer: PULSE ELECTRONICS
  • Product type: SMD Power Inductors
  • Inductance: 330nH
  • Product Range: PA4340.XXXNLT Series
  • Product Width: 5.4mm
  • Product Height: 3mm
  • Product Length: 6mm
  • DC Resistance Max: 0.005ohm
  • RMS Current (Irms): 14A
  • Power Inductor Case: 6mm x 5.4mm x 3mm
  • Inductance Tolerance: ± 20%
  • Inductor Construction: Shielded
  • Saturation Current (Isat): 18A