PA4340.223NLT — INDUCTOR, SHIELDED, AEC-Q200, 22UH, 1.9A
Illustrative purposes only
This product is RoHS compliant
PA4340.223NLT
INDUCTOR, SHIELDED, AEC-Q200, 22UH, 1.9A
  • Manufacturer: PULSE ELECTRONICS
  • Product type: SMD Power Inductors
  • INDUCTOR, SHIELDED, AEC-Q200, 22UH, 1.9A; Inductance:22µH; RMS Current (Irms):1.9A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):1.7A; Product Range:PA4340.XXXNLT Se
  • Inductance: 22µH
  • Product Range: PIMC
  • Product Width: 5.4mm
  • Product Height: 3mm
  • Product Length: 6mm
  • DC Resistance Max: 0.25ohm
  • RMS Current (Irms): 1.9A
  • Power Inductor Case: 6mm x 5.4mm x 3mm
  • Inductance Tolerance: ± 20%
  • Inductor Construction: Shielded
  • Inductor Case / Package: -
  • Saturation Current (Isat): 1.7A