PA4332.103NLT — POWER INDUCTOR, 10UH, SHIELDED, 2.8A
Illustrative purposes only
This product is RoHS compliant
PA4332.103NLT
POWER INDUCTOR, 10UH, SHIELDED, 2.8A
  • Manufacturer: PULSE ELECTRONICS
  • Product type: SMD Power Inductors
  • Inductance:10µH; RMS Current (Irms):2A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):2.8A; Product Range:PA4332.XXXNLT Series; Inductor Case / Packag 51AK2973
  • Inductance: 10µH
  • Product Range: PIDC
  • Product Width: 4.2mm
  • Product Height: 2mm
  • Product Length: 4.2mm
  • DC Resistance Max: 0.216ohm
  • RMS Current (Irms): 2A
  • Inductance Tolerance: ± 20%
  • Inductor Construction: Shielded
  • Inductor Case / Package: -
  • Saturation Current (Isat): 2.8A