PA4320.334NLT — POWER INDUCTOR, 330UH, SHIELDED, 1.7A
Illustrative purposes only
This product is RoHS compliant
PA4320.334NLT
POWER INDUCTOR, 330UH, SHIELDED, 1.7A
  • Manufacturer: PULSE ELECTRONICS
  • Product type: SMD Power Inductors
  • Inductance:330µH; RMS Current (Irms):1.7A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):2.1A; Product Range:PA4320 Series; Inductor Case / Package:- 51AK2963
  • Inductance: 330µH
  • Product Range: PIDC
  • Product Width: 12.3mm
  • Product Height: 10mm
  • Product Length: 12.3mm
  • DC Resistance Max: 0.34ohm
  • RMS Current (Irms): 1.7A
  • Inductance Tolerance: ± 20%
  • Inductor Construction: Shielded
  • Inductor Case / Package: -
  • Saturation Current (Isat): 2.1A