PA4320.223NLT — POWER INDUCTOR, 22UH, SHIELDED, 6.8A
Illustrative purposes only
This product is RoHS compliant
PA4320.223NLT
POWER INDUCTOR, 22UH, SHIELDED, 6.8A
  • Manufacturer: PULSE ELECTRONICS
  • Product type: SMD Power Inductors
  • Inductance:22µH; RMS Current (Irms):5.6A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):8.1A; Product Range:PA4320 Series; Inductor Case / Package:-; 51AK2961
  • Inductance: 22µH
  • Product Range: PIDC
  • Product Width: 12.3mm
  • Product Height: 10mm
  • Product Length: 12.3mm
  • DC Resistance Max: 30mohm
  • RMS Current (Irms): 5.6A
  • Inductance Tolerance: ± 20%
  • Inductor Construction: Shielded
  • Inductor Case / Package: -
  • Saturation Current (Isat): 8.1A