PA4320.104NLT — POWER INDUCTOR, 100UH, SHIELDED, 3.1A
Illustrative purposes only
This product is RoHS compliant
PA4320.104NLT
POWER INDUCTOR, 100UH, SHIELDED, 3.1A
  • Manufacturer: PULSE ELECTRONICS
  • Product type: SMD Power Inductors
  • Inductance:100µH; RMS Current (Irms):2.8A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):3.7A; Product Range:PA4320 Series; Inductor Case / Package:- 51AK2957
  • Inductance: 100µH
  • Product Range: PIDC
  • Product Width: 12.3mm
  • Product Height: 10mm
  • Product Length: 12.3mm
  • DC Resistance Max: 0.125ohm
  • RMS Current (Irms): 2.8A
  • Inductance Tolerance: ± 20%
  • Inductor Construction: Shielded
  • Inductor Case / Package: -
  • Saturation Current (Isat): 3.7A