NS12575T3R9NNV — INDUCTOR, AEC-Q200, 3.9UH, SHLDED, 7.38A
Illustrative purposes only
NS12575T3R9NNV
INDUCTOR, AEC-Q200, 3.9UH, SHLDED, 7.38A
  • Manufacturer: TAIYO YUDEN
  • Product type: SMD Power Inductors
  • Inductance:3.9µH; RMS Current (Irms):7.38A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):12.1A; Product Range:NS Series; Inductor Case / Package: 95AJ6847
  • SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
  • Inductance: 3.9µH
  • Product Range: NS Series
  • Product Width: 12.5mm
  • Product Height: 7.5mm
  • Product Length: 12.5mm
  • DC Resistance Max: 0.0119ohm
  • RMS Current (Irms): 7.38A
  • Power Inductor Case: 12.5mm x 12.5mm x 7.5mm
  • Inductance Tolerance: ± 30%
  • Inductor Construction: Shielded
  • Inductor Case / Package: -
  • Saturation Current (Isat): 12.1A