NS12575T221MNV — INDUCTOR, SHIELDED, 220UH, 20%, 1.35A, SMD
Illustrative purposes only
NS12575T221MNV
INDUCTOR, SHIELDED, 220UH, 20%, 1.35A, SMD
  • Manufacturer: TAIYO YUDEN
  • Product type: SMD Power Inductors
  • Inductance:220µH; RMS Current (Irms):1.35A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):1.81A; Product Range:NS Series; Inductor Case / Packag 29X7906
  • SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
  • Inductance: 220µH
  • Product Range: NS Series
  • Product Width: 12.5mm
  • Product Height: 7.5mm
  • Product Length: 12.5mm
  • DC Resistance Max: 0.245ohm
  • RMS Current (Irms): 1.35A
  • Power Inductor Case: 12.5mm x 12.5mm x 7.5mm
  • Inductance Tolerance: ± 20%
  • Inductor Construction: Shielded
  • Inductor Case / Package: -
  • Saturation Current (Isat): 1.81A