NS12575T151MNV — INDUCTOR, AEC-Q200, 150UH, SHLDED, 1.51A
Illustrative purposes only
NS12575T151MNV
INDUCTOR, AEC-Q200, 150UH, SHLDED, 1.51A
  • Manufacturer: TAIYO YUDEN
  • Product type: SMD Power Inductors
  • Inductance:150µH; RMS Current (Irms):1.51A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):1.9A; Product Range:NS Series; Inductor Case / Package:- 95AJ6845
  • SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
  • Inductance: 150µH
  • Product Range: NS Series
  • Product Width: 12.5mm
  • Product Height: 7.5mm
  • Product Length: 12.5mm
  • DC Resistance Max: 0.194ohm
  • RMS Current (Irms): 1.51A
  • Power Inductor Case: 12.5mm x 12.5mm x 7.5mm
  • Inductance Tolerance: ± 20%
  • Inductor Construction: Shielded
  • Inductor Case / Package: -
  • Saturation Current (Isat): 1.9A