NS12575T150MN — INDUCTOR, SHIELDED, 15UH, 6.54A, SMD
Illustrative purposes only
NS12575T150MN
INDUCTOR, SHIELDED, 15UH, 6.54A, SMD
  • Manufacturer: TAIYO YUDEN
  • Product type: SMD Power Inductors
  • Inductance: 15µH
  • Product Range: NS Series
  • Product Width: 12.5mm
  • Product Height: 7.5mm
  • Product Length: 12.5mm
  • DC Resistance Max: 0.0184ohm
  • RMS Current (Irms): 5.22A
  • Power Inductor Case: 12.5mm x 12.5mm x 7.5mm
  • Inductance Tolerance: ± 20%
  • Inductor Construction: Shielded
  • Saturation Current (Isat): 6.54A