NS12575T101MNV — INDUCTOR, SHIELDED, 100UH, 20%, 2.01A, SMD
Illustrative purposes only
NS12575T101MNV
INDUCTOR, SHIELDED, 100UH, 20%, 2.01A, SMD
  • Manufacturer: TAIYO YUDEN
  • Product type: SMD Power Inductors
  • Inductance:100µH; RMS Current (Irms):2.01A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):2.64A; Product Range:NS Series; Inductor Case / Packag 29X7902
  • SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
  • Inductance: 100µH
  • Product Range: NS Series
  • Product Width: 12.5mm
  • Product Height: 7.5mm
  • Product Length: 12.5mm
  • DC Resistance Max: 110mohm
  • RMS Current (Irms): 2.01A
  • Power Inductor Case: 12.5mm x 12.5mm x 7.5mm
  • Inductance Tolerance: ± 20%
  • Inductor Construction: Shielded
  • Inductor Case / Package: -
  • Saturation Current (Isat): 2.64A