NS12565T330MNV — INDUCTOR, AEC-Q200, 33UH, SHIELDED, 3.22A
Illustrative purposes only
NS12565T330MNV
INDUCTOR, AEC-Q200, 33UH, SHIELDED, 3.22A
  • Manufacturer: TAIYO YUDEN
  • Product type: SMD Power Inductors
  • Inductance:33µH; RMS Current (Irms):3.22A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):3.8A; Product Range:NS Series; Inductor Case / Package:- 95AJ6838
  • SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
  • Inductance: 33µH
  • Product Range: NS Series
  • Product Width: 12.5mm
  • Product Height: 6.5mm
  • Product Length: 12.5mm
  • DC Resistance Max: 0.0468ohm
  • RMS Current (Irms): 3.22A
  • Power Inductor Case: 12.5mm x 12.5mm x 6.5mm
  • Inductance Tolerance: ± 20%
  • Inductor Construction: Shielded
  • Inductor Case / Package: -
  • Saturation Current (Isat): 3.8A