NS10165T220MNVV — INDUCTOR, AEC-Q200, 22UH, SHIELDED, 3.41A
Illustrative purposes only
NS10165T220MNVV
INDUCTOR, AEC-Q200, 22UH, SHIELDED, 3.41A
  • Manufacturer: TAIYO YUDEN
  • Product type: SMD Power Inductors
  • Inductance:22µH; RMS Current (Irms):3.41A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):3.1A; Product Range:NS Series; Inductor Case / Package:- 95AJ6818
  • SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
  • Inductance: 22µH
  • Product Range: NS Series
  • Product Width: 10.1mm
  • Product Height: 6.5mm
  • Product Length: 10.1mm
  • DC Resistance Max: 42mohm
  • RMS Current (Irms): 3.41A
  • Power Inductor Case: 10.1mm x 10.1mm x 6.5mm
  • Inductance Tolerance: ± 20%
  • Inductor Construction: Shielded
  • Inductor Case / Package: -
  • Saturation Current (Isat): 3.1A