NS10155T3R3NNV8 — INDUCTOR, 3.3UH, SHIELDED, 6.49A
Illustrative purposes only
NS10155T3R3NNV8
INDUCTOR, 3.3UH, SHIELDED, 6.49A
  • Manufacturer: TAIYO YUDEN
  • Product type: SMD Power Inductors
  • Inductance:3.3µH; RMS Current (Irms):6.49A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):8.5A; Product Range:NS Series; Inductor Case / Package:-; DC Res 95AJ6805
  • SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
  • Inductance: 3.3µH
  • Product Range: NS Series
  • Product Width: 10.1mm
  • Product Height: 5.5mm
  • Product Length: 10.1mm
  • DC Resistance Max: 0.0117ohm
  • RMS Current (Irms): 6.49A
  • Power Inductor Case: 10.1mm x 10.1mm x 5.5mm
  • Inductance Tolerance: ± 30%
  • Inductor Construction: Shielded
  • Inductor Case / Package: -
  • Saturation Current (Isat): 8.5A