NS10155T220MNVV — INDUCTOR, AEC-Q200, 22UH, SHIELDED, 2.8A
Illustrative purposes only
NS10155T220MNVV
INDUCTOR, AEC-Q200, 22UH, SHIELDED, 2.8A
  • Manufacturer: TAIYO YUDEN
  • Product type: SMD Power Inductors
  • Inductance:22µH; RMS Current (Irms):2.8A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):3.37A; Product Range:NS Series; Inductor Case / Package:-; 95AJ6802
  • SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
  • Inductance: 22µH
  • Product Range: NS Series
  • Product Width: 10.1mm
  • Product Height: 5.5mm
  • Product Length: 10.1mm
  • DC Resistance Max: 0.0516ohm
  • RMS Current (Irms): 2.8A
  • Power Inductor Case: 10.1mm x 10.1mm x 5.5mm
  • Inductance Tolerance: ± 20%
  • Inductor Construction: Shielded
  • Inductor Case / Package: -
  • Saturation Current (Isat): 3.37A