NS10145T6R8NNVV — INDUCTOR, AEC-Q200, 6.8UH, SHLDED, 4.22A
Illustrative purposes only
NS10145T6R8NNVV
INDUCTOR, AEC-Q200, 6.8UH, SHLDED, 4.22A
  • Manufacturer: TAIYO YUDEN
  • Product type: SMD Power Inductors
  • Inductance:6.8µH; RMS Current (Irms):4.22A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):5.05A; Product Range:NS Series; Inductor Case / Package: 95AJ6788
  • SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
  • Inductance: 6.8µH
  • Product Range: NS Series
  • Product Width: 10.1mm
  • Product Height: 4.5mm
  • Product Length: 10.1mm
  • DC Resistance Max: 0.0276ohm
  • RMS Current (Irms): 4.22A
  • Power Inductor Case: 10.1mm x 10.1mm x 4.5mm
  • Inductance Tolerance: ± 30%
  • Inductor Construction: Shielded
  • Inductor Case / Package: -
  • Saturation Current (Isat): 5.05A