NS10145T681MNVV — INDUCTOR, AEC-Q200, 680UH, SHLDED, 0.42A
Illustrative purposes only
NS10145T681MNVV
INDUCTOR, AEC-Q200, 680UH, SHLDED, 0.42A
  • Manufacturer: TAIYO YUDEN
  • Product type: SMD Power Inductors
  • Inductance:680µH; RMS Current (Irms):420mA; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):500mA; Product Range:NS Series; Inductor Case / Package: 95AJ6792
  • SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
  • Inductance: 680µH
  • Product Range: NS Series
  • Product Width: 10.1mm
  • Product Height: 4.5mm
  • Product Length: 10.1mm
  • DC Resistance Max: 1.89ohm
  • RMS Current (Irms): 420mA
  • Power Inductor Case: 10.1mm x 10.1mm x 4.5mm
  • Inductance Tolerance: ± 20%
  • Inductor Construction: Shielded
  • Inductor Case / Package: -
  • Saturation Current (Isat): 500mA