NS10145T680MNV8 — INDUCTOR, 68UH, SHIELDED, 1.45A
Illustrative purposes only
NS10145T680MNV8
INDUCTOR, 68UH, SHIELDED, 1.45A
  • Manufacturer: TAIYO YUDEN
  • Product type: SMD Power Inductors
  • Inductance:68µH; RMS Current (Irms):1.45A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):1.66A; Product Range:NS Series; Inductor Case / Package:-; DC Resi 95AJ6791
  • SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
  • Inductance: 68µH
  • Product Range: NS Series
  • Product Width: 10.1mm
  • Product Height: 4.5mm
  • Product Length: 10.1mm
  • DC Resistance Max: 0.18ohm
  • RMS Current (Irms): 1.45A
  • Power Inductor Case: 10.1mm x 10.1mm x 4.5mm
  • Inductance Tolerance: ± 20%
  • Inductor Construction: Shielded
  • Inductor Case / Package: -
  • Saturation Current (Isat): 1.66A