NS10145T5R6NNV8 — INDUCTOR, 5.6UH, SHIELDED, 4.45A
Illustrative purposes only
NS10145T5R6NNV8
INDUCTOR, 5.6UH, SHIELDED, 4.45A
  • Manufacturer: TAIYO YUDEN
  • Product type: SMD Power Inductors
  • Inductance:5.6µH; RMS Current (Irms):4.45A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):5.85A; Product Range:NS Series; Inductor Case / Package:-; DC Re 95AJ6787
  • SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
  • Inductance: 5.6µH
  • Product Range: NS Series
  • Product Width: 10.1mm
  • Product Height: 4.5mm
  • Product Length: 10.1mm
  • DC Resistance Max: 0.0218ohm
  • RMS Current (Irms): 4.45A
  • Power Inductor Case: 10.1mm x 10.1mm x 4.5mm
  • Inductance Tolerance: ± 30%
  • Inductor Construction: Shielded
  • Inductor Case / Package: -
  • Saturation Current (Isat): 5.85A