NS10145T470MNVV — INDUCTOR, AEC-Q200, 47UH, SHIELDED, 1.5A
Illustrative purposes only
NS10145T470MNVV
INDUCTOR, AEC-Q200, 47UH, SHIELDED, 1.5A
  • Manufacturer: TAIYO YUDEN
  • Product type: SMD Power Inductors
  • Inductance:47µH; RMS Current (Irms):1.5A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):2A; Product Range:NS Series; Inductor Case / Package:-; DC 95AJ6782
  • SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
  • Inductance: 47µH
  • Product Range: NS Series
  • Product Width: 10.1mm
  • Product Height: 4.5mm
  • Product Length: 10.1mm
  • DC Resistance Max: 0.156ohm
  • RMS Current (Irms): 1.5A
  • Power Inductor Case: 10.1mm x 10.1mm x 4.5mm
  • Inductance Tolerance: ± 20%
  • Inductor Construction: Shielded
  • Inductor Case / Package: -
  • Saturation Current (Isat): 2A