NS10145T3R3NNA — INDUCTOR, SHIELDED, 3.3UH, 7.33A, SMD
Illustrative purposes only
NS10145T3R3NNA
INDUCTOR, SHIELDED, 3.3UH, 7.33A, SMD
  • Manufacturer: TAIYO YUDEN
  • Product type: SMD Power Inductors
  • Inductance: 3.3µH
  • Product Range: NS Series
  • Product Width: 10.1mm
  • Product Height: 4.5mm
  • Product Length: 10.1mm
  • DC Resistance Max: 0.01ohm
  • RMS Current (Irms): 6.1A
  • Power Inductor Case: 10.1mm x 10.1mm x 4.5mm
  • Inductance Tolerance: ± 30%
  • Inductor Construction: Shielded
  • Saturation Current (Isat): 7.33A