NS10145T2R2NNVV — INDUCTOR, AEC-Q200, 2.2UH, SHLDED, 6.64A
Illustrative purposes only
NS10145T2R2NNVV
INDUCTOR, AEC-Q200, 2.2UH, SHLDED, 6.64A
  • Manufacturer: TAIYO YUDEN
  • Product type: SMD Power Inductors
  • Inductance:2.2µH; RMS Current (Irms):6.64A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):8.91A; Product Range:NS Series; Inductor Case / Package: 95AJ6768
  • SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
  • Inductance: 2.2µH
  • Product Range: NS Series
  • Product Width: 10.1mm
  • Product Height: 4.5mm
  • Product Length: 10.1mm
  • DC Resistance Max: 0.0102ohm
  • RMS Current (Irms): 6.64A
  • Power Inductor Case: 10.1mm x 10.1mm x 4.5mm
  • Inductance Tolerance: ± 30%
  • Inductor Construction: Shielded
  • Inductor Case / Package: -
  • Saturation Current (Isat): 8.91A