NS10145T220MNV8 — INDUCTOR, 22UH, SHIELDED, 2.3A
Illustrative purposes only
NS10145T220MNV8
INDUCTOR, 22UH, SHIELDED, 2.3A
  • Manufacturer: TAIYO YUDEN
  • Product type: SMD Power Inductors
  • Inductance:22µH; RMS Current (Irms):2.3A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):2.87A; Product Range:NS Series; Inductor Case / Package:-; DC Resist 95AJ6771
  • SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
  • Inductance: 22µH
  • Product Range: NS Series
  • Product Width: 10.1mm
  • Product Height: 4.5mm
  • Product Length: 10.1mm
  • DC Resistance Max: 0.0684ohm
  • RMS Current (Irms): 2.3A
  • Power Inductor Case: 10.1mm x 10.1mm x 4.5mm
  • Inductance Tolerance: ± 20%
  • Inductor Construction: Shielded
  • Inductor Case / Package: -
  • Saturation Current (Isat): 2.87A