NS10145T1R5NNVV — INDUCTOR, AEC-Q200, 1.5UH, SHLDED, 7.99A
Illustrative purposes only
NS10145T1R5NNVV
INDUCTOR, AEC-Q200, 1.5UH, SHLDED, 7.99A
  • Manufacturer: TAIYO YUDEN
  • Product type: SMD Power Inductors
  • Inductance: 1.5µH
  • Product Range: NS Series
  • Product Width: 10.1mm
  • Product Height: 4.5mm
  • Product Length: 10.1mm
  • DC Resistance Max: 0.0072ohm
  • RMS Current (Irms): 7.99A
  • Power Inductor Case: 10.1mm x 10.1mm x 4.5mm
  • Inductance Tolerance: ? 30%
  • Inductor Construction: Shielded
  • Saturation Current (Isat): 10.34A