NS10145T1R5NNV8 — INDUCTOR, 1.5UH, SHIELDED, 7.99A
Illustrative purposes only
NS10145T1R5NNV8
INDUCTOR, 1.5UH, SHIELDED, 7.99A
  • Manufacturer: TAIYO YUDEN
  • Product type: SMD Power Inductors
  • Inductance:1.5µH; RMS Current (Irms):7.99A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):10.34A; Product Range:NS Series; Inductor Case / Package:-; DC R 95AJ6755
  • SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
  • Inductance: 1.5µH
  • Product Range: NS Series
  • Product Width: 10.1mm
  • Product Height: 4.5mm
  • Product Length: 10.1mm
  • DC Resistance Max: 7.2mohm
  • RMS Current (Irms): 7.99A
  • Power Inductor Case: 10.1mm x 10.1mm x 4.5mm
  • Inductance Tolerance: ± 30%
  • Inductor Construction: Shielded
  • Inductor Case / Package: -
  • Saturation Current (Isat): 10.34A